| RockaruL a întrebat:

Vorbiti vreo limba straina? Care este aceea? Va place sau nu? Motivati raspunsul!

8 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Pai mie imi place limba Japoneza (adica imi place cum suna, nu ca as stii sa o vorbesc).
Cred ca imi place de cand am inceput sa ma uit la anime-uri.

| MaeRi a răspuns:

Da,vorbesc 3 limbi straine :engleza, coreeana si japoneza.Insa cel mai bine stiu engleza si coreeana,deoarece ma atrage foarte mult cutlura acestor tari,si oameni,muzica, creatiile, etc.

| Gabica a răspuns:

Da.Vorbesc engleza, francesa si spaniola.Da imi plac aceste limbi pentru ca sunt foarte interesantr si te ajuta sa comunici cu persoane care nu iti cunosl limba.

| aniriiiiii a răspuns:

Eu vorbesc foarte bine spaniola, si culmea n`am facut la scoala, am invatat de prin filme si apoi am vazut niste cursuri de scriere pe net ...imi place foarte mult cum suna si vorbesc foarte des mai ales ca prietena mea cea mai buna...

Răspuns utilizator avertizat
| Ryuzaki a răspuns:

Engleza,franceza si cat de cat spaniola.

| Minalore a răspuns:

Deci...stiu sa vorbesc romaneste big grin, englezeste, nu ca un profesionist dar m-as putea descurca daca m-ai pune in mijlocul Angliei, cu italiana la fel ca si cu engleza, in japoneza stiu sa numar si mai stiu Moldovinieste. Cel mai mult imi place italiana. Ii am pe verii mei de acolo si am mers o data in Italia, mi se pare frumoasa si tara si limba. Mai ales ca istoria lor au legatura cu a noastra e si mai tare ca stiu italiana happy

| SorriX a răspuns:

Pe langa engleza mai invat germana si italiana. Engleza imi place cel mai mult dintre ele, de italiana deocamdata nu stiu ce sa spun avand in vedere ca nu fac de mult. Germana e ok, dar putin grea cu articolele