| VasileRapidistu13 a întrebat:

Voua va convine sa fiti activi la un job acele 8-10 h zilnic? Nu stiu fiecare ce program are. Daca da, ce beneficii considerati ca aveti in urma acestui efort? Adica scopul e sa iei banu, nu conteaza ca il iei usor sau greu, eu singurul beneficiu pe care il gasesc aici e ca iti faci o performanta mai buna a creierului, aici da si eu imi doresc.

Răspuns Câştigător
| annoyingglitterposts a răspuns:

Activ 8-10 ore la un moment dat nu mai poti fi la capacitati maxime, acum depinde cat de stresant si ce implica acel job, sa lucrezi doar pentru bani, mie mi se pare un chin, trebuie sa fie acel ceva care te face sa mergi de drag, parerea mea decat un lucru facut prost, in bataie de joc, mai bine deloc.

| VasileRapidistu13 explică (pentru annoyingglitterposts):

Corect,corect,corect,dar sunt astfel de joburi unde lucrezi 8 ore incontinuu si nu e corect man, parerea mea cel mai bine la un job lucrezi 4 ore si 4 stai, iti antrenezi si mintea si 4 h stai sa te si relaxezi, dar na asa e pe la stat, la privat uite macar asa muncesti 45 de minute dar 15 pauza, asa da.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

8-9h ajunge la servici, 9h cu 1h odihna impartita in 2. Cand sant multe ore bani putini nu merita muncit asa, demisia si emigrat daca nu e sansa in ro pentru un post decent. In meseria mea 9h sant suficiente atat timp cat vin acasa zi de zi. Ce sare de 10h daca e trafic sau intarziat la descarcat incarcat e prea de tot. Am muncit si 13-15h pe zi cand mergeam in europa cu tirul asa era programul, acum mai am putin de tras dar o sa caut alta firma cu orar mai redus cand ma stabilesc la casa mea...

| VasileRapidistu13 explică (pentru mgtow):

Evident man, ajunge 8 h, laudatu si scarpinatu nu costa bani multi se lauda ca fac ca dreg.

| mgtow a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Astia care cer multe ore de munca si bani ioc, merita un tratament ruznac de la putin laughing

| VasileRapidistu13 explică (pentru mgtow):

Ma daca au saracii probleme,nu e de ras, dar daca asa vor, parerea mea e merita mai mult de atat, inteleg sa vrei sa muncesti mult pe bani multi asa da, doamne ajuta, fiecare cu placerile lui, dar daca muncesti sa si iasa ceva nu muncesti 10 h pe zi te rupi cu munca si la final 1500lei.