| împreunăfacembine a întrebat:

Vreau câteva sfaturi vă rog!

Maine dau test la engleza (normal ca pe nota) si e foarte greu pentru ca stiu modul de teste de pana acum, deoarece facem engleza la nivel de avansati C1.
Problema este ca eu ma descurc foarte greu la engleza, imi puteti da niste sfaturi si incurajari?

De obicei primim exercitii cu punerea cuvantului lipsa pe spatiul punctat (exercitii pe care le urasc), punerea unor cuvinte la forma potrivita, sinonime si un fel de exercitii unde noi primim definitia si trebuie sa scriem ce inseamna sau la ce face referire fiecare.

Va rog, niste sfaturi si incurajari atat pentru test cat si pentru a avansa putin la limba engleza.

1 răspuns:
| AnOnImA4109 a răspuns:

Pentru a avansa, eventual niște meditații sau poți cere ajutorul unui prieten/coleg care se descurcă la engleză. În legătură cu testul nu prea ai ce să faci în afară de a învăța sau a copia dacă poți. Vezi tu. Succes!