| wert a întrebat:

Vreau sa mai cumpar 2 G de memorie ram, in calc. momentan am 1, 5 G...

intrebarea ar fi : daca cumpar cei 2 G de memorie, mai are rost sa tin si memoria veche in calc, tinand cont ca ii veche de vreo 3 ani?

2 răspunsuri:
| laptopbun a răspuns:

Ce fel de ram ai? daca ai acelasi tip de ram (DDR de ex) poti sa folosesti toti, daca ai spatiu in pc. Spui ca deja ai 1. 5 deci probabil ai o placuta de 1 si una de 0. 5. Daca iti iei una de 2 vei putea sa pui pe aiai de 2 si aia de 1... Daca aia 2 GB saunt de fapt 2 placute si tu ai numai 2 sloturi trebuie sa te decizi, dar maxim tot 2 GB vei avea. Iar daca ai 4 sloturi pe placa de baza ii pui pe toti si esti fericit happy

| sorin579 a răspuns:

Da