| Michel07 a întrebat:

De ce ar trebui sa tin cont, daca vreau sa cumpar memorie RAM?

Răspuns Câştigător
| supermamici a răspuns:

Tipul de memorie (ddram 2 sau 3 altfel nu iti va intra in placa de baza), memoria maxima suportata de placa ta de baza, brand-ul (si daca merge in dual channel) precum si de frecventa si daca are radiatoare. Vezi aici: http://bit.ly/14ywfw2 la peste 90 de lei iti vin si gratuit la usa :)

4 răspunsuri:
| hSh3ad a răspuns:

Trebuie sa tii cont de cata memorie RAM suporta placa de baza.

| Michel07 explică (pentru hSh3ad):

Doar atat?, pot pune orice tip de memorie sau doar un tip anume?

| hSh3ad a răspuns (pentru Michel07):

Cum a spus si abyss, trebuie sa vezi ce fel de memorie RAM si cata memorie RAM suporta placa ta de baza.
Din cate stiu, diferenta nu este mare intre memoriile RAM de 800 si cele de 1333.

| abyssaria a răspuns:

Sa vezi ce tip de meorie ram ai ( ddr1, 2,3), frecventa ei ( daca una este de 600 iar alta de 800 o sa-ti mearga in 600) si de cat ram poate suporta placa ta de baza