| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu sa-l lamuri`ti pe rombi cu o chestie. dupa parerea voastra dinaia se scrie dezlegat sau legat? caci vad ca se tot tine in gura caci eu nu am scoala si nu stiu sa scriu. parerea lui e ca dinaia se scrie dezlegat. dupa parerea mea se poate si siwinking deci?

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Se scrie in doua cuvinte: din aia. Niciodata intr-un cuvant, deci, rombi are dreptate!

| madalicious a răspuns:

Eu pana acum nu am mai vazut pe nimeni sa scrie "dinaia". Deci se poate numai "din aia". Se scrie dezlegat.

| Alex_7297 a răspuns:

Din aia, wtfstraight face

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se scrie legatbig grin se scrie"din aia " na`m mai vazut pana acum pe cineva care sa scrie legathtongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rau daca nu stitiwinking da dinaia se scrie legat cand spuneti vreau o ciocolata dinaia(te referi de care) si se scrie dezlegat cand spui din aia vreau sa mananc(din farfuria aia)te referi la un obiectwinking intrebati si voi pe cei ce stiu mai binewinkingnu va luati in gura numa asabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vine de la : din aceea - din aia happy