| Yee a întrebat:

Yee!
Cateodata am impresia ca sunt retardat. Adica ma simt ca un retardat mintal, fac lucruri care pentru ceilalti sunt ciudate si retardate, stiu si eu ca acele lucruri sunt retardate, stupide si ciudate. Stiu ca s-ar putea sa fiu paranoic. Adica nu am de unde sa stiu asta, doar fiindca mi-au spus-o in fata colegii, parinti, prieteni, uni profesori, diriginta, constiinta sau astazi cand a vorbit doamna de psihologie despre simptomele unei persoane nebune sau usor retardate iar eu le aveam pe toate, asa ca eu va intreb:

Oare sunt retardat?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Nu cred ca ai vreun retard mental, ci pur si simplu te ai obisnuit sa te comporti asa aiurea si te complaci in situatia asta. Maturizeaza te. Poti fi cu totul alta persoana daca iti doresti sincer sa te schimbi si ai un pic de vointa. Oricum daca aveai retard mental nu constiientizai tu ca ai asa ceva si nu ti puneai intrebari de genul.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar ce faci ca sunt curios? fi mai atent la ceea ce faci, ai rabdare, nu exista lucruri redardate facute si pur simplu incercari esuate -reusite

| Yee explică (pentru RAY):

Pai fac Yee tot timpul( in puza, pe drum, foarte incet in ore) mai fac si nyeeez, tip cateodata ca un apucat, fac maaaaai mai nou, vorbesc chesti pe care nici eu nu le inteleg in japoneza etc.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai exact, ce lucruri 'retardate' faci?

| LoveSleep a răspuns:

Acum că zici, parcă am observat asta la tine.

Răspuns utilizator avertizat
| SG1995 a răspuns:

Cel mai sigur afli in irma unei evaluari psihiatrice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, ai doar sindrom Tourette.

| Victor453 a răspuns:

Nu nu mai tu esti retardat, si numai tie iti spune asta!))