| YaonJinji a întrebat:

Iubita mea a plecat intr-o excursie cu colegii ei de clasa și cu diriginta lor.
Eu sunt o fire mai geloasa și o tot întreb dacă s-a dat cineva la ea dintre colegii ei.
Și am mereu impresia ca după ce ma culcam eu, ea mai stătea cu ei pe acolo.
Știu ca e greșit, dar nu știu cum sa scap de asta.
Am nevoie de sfaturi care sa ma ajute.
Mulțumesc

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Simplu, realizezi ca nu ești stăpânul ei și gata.

| YaonJinji explică (pentru suntserios):

Dacă iubita ta ar pleca cu alții undeva, iar tu ai iubi o, nu cred ca te ai calma dacă ți ar spune cineva ca nu ești stăpânul ei, prietene.
Bine, dacă ai asa ceva.

| Hammurabi a răspuns (pentru YaonJinji):

Ai grijă că o să ai mari probleme în viaţă cu chestia asta.
Iubita ta are aceleaşi drepturi de libertate de mişcare, de socializare, etc. ca şi înainte de a te cunoaşte pe tine.
Nu poţi să o ţii în colivie sau să-i controlezi fiecare mişcare. Dacă nu ai încredere în ea, probabil ar trebui să o lași și să-ți vezi de viața ta.
Înțelege că ea stă cu tine pentru că te place, nu pentru că o forțezi tu. Dacă începi cu tâmpenii d-astea de posesivitate și gelozie, o vei pierde extrem de rapid.
O relație cu o fată nu înseamnă că ai cumpărat-o și gata acum e a ta și trebuie să facă doar ce vrei tu sau doar ce îți convine ție.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Hammurabi):

D'aia nici n-o sa intru vreodata intr-o relatie rolling on the floor De intrat as putea sa intru, dar n-are rost pentru ca sunt o fire paranoica si o sa se duca dracu' totul(datorita mie).Nu imi place sa dau vina pe alti cand stiu ca e vina mea.Si decat sa incepi sa mananci un **** pe care stii ca nu poti sa-l termini, mai bine sa nu-l mai incepi deloc.

| suntserios a răspuns (pentru YaonJinji):

Am asa ceva, doar ca la. mine e o relatie matura, bazata e incredere na suntem oameni maturi. Tu ramai cu sentimentul de mascul alfa si stapan suprem asupra fetitelor de la scoala de la tine

| YaonJinji explică (pentru suntserios):

Te înțeleg prietene, nu știu câți ani îmi dai tu mie, dar ma rog.
Suntem clasa a 12 a.
Cred ca sunt suficient de matur.
Dar eu nu cred ca dacă iubita ta ar pleca cu niște tipi undeva ai fii tocmai in regula.

| suntserios a răspuns (pentru YaonJinji):

Pleacă. Se duce în team building, iese in oras cu colegii de munca, interacționează cu bărbați la locul de munca... Dar asa e viata reala. Nu se oprește totul la tine dacă e într-o relație fata. Plus ca să însele e nevoie de 2 oameni. Dacă nu ai tu inredere in băieții aia ar cam trebui sa ai în ea... Ar trebui