| Ho1 a întrebat:

Zodia rac si berbec se potrivesc?

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| XBrunetteX a răspuns:

Ce conteaza zodiile?
Eu nu dau 2 bani pe parereile astrologilor. Fiecare om are propriul caracter, indiferent de zodie.

| duuh a răspuns:

Cat timp niciunul din ei nu e paranoic si nu crede in zodii, da, se potrivesc.

| AstroAlex59 a răspuns:

Ambele sunt zodii cardinale deci ambii sunt plini de initaiativa si activi. Dar Berbecul este guvernat de Marte care este forta bruta masculina, astfel el tinde sa domine si sa posedeze, poate fi foarte gelos astfel poate recurge la gesturi extreme, iar Racul este guvernat de Luna forta subtila feminina aici conteaza unde este plasata Venus in astrograma Racului.

| AstroAlex59 a răspuns:

Relatia este destul de fortata Berbecul avand elementul foc, iar Racul, apa. Prin excelenta forta bruta a Berbecului o invinge pe cea subtila a Racului. Eu nu recomand acesta reatie. Berbecul poate juca foarte bine teatru la inceputul relatiei.

| dishea a răspuns (pentru AstroAlex59):

Nu-i adevarat, si eu sunt berbec (cica) si nu-mi place sa joc teatru, ba chiar ma mir de unele persoane care pot s-o faca, as vrea si eu sa invat sa am 2 fete straight face
In alta ordine de idei, nu cred in asa ceva si nu cred ca are vreo legatura asta intr-o relatie.

| AstroAlex59 a răspuns (pentru dishea):

Avand in vederea ca tu ai vrut compatibilitatea zodiilor rac si berbec, fara sa dai alte informatii ale nativilor eu ti-am zis informatii generale. Pt ca totul sa fie foarte adevarat ar fi fost nevoie de o analiza personalizata a fiecarui nativ in parte si a ambilor nativi contapiti. Tu ai pus acesta intrebare si acum spui ca nu conteaza asta intr-o relatie daca nu ar fi contat nu ai fi pus intrebare. Te contrazici singura!winking

| dishea a răspuns (pentru AstroAlex59):

Ti se pare ca am fata de papushikagirl, mai contrazisulethinking

| AstroAlex59 a răspuns (pentru dishea):

Nu iti convine nu citi. Nimeni nu este obligat sa accepte aceleasi teorii ca ceilalti. Platon spune:„ nu poti convinge pe altii de teoriile tale daca el insusi nu este convins de ele"... deci daca tu nu crez ca este importanta astrologia iti respect decizia si nu vreau sa te conving.winking

| dishea a răspuns (pentru AstroAlex59):

Mai omule, ti se pare ca eu am postat intrebarea?
Citez:"papushikaGirl intreaba:
Zodia rac si berbec se potrivesc?"
Esti freak, pe bunerolling on the floor

| AstroAlex59 a răspuns (pentru dishea):

Nu ai postat intrebare dar ai zis ca si tu esti berbec si nu esti deloc asa, si ca nu conteaza asta intr-o relatie. Iar eu am zis ca infoematiile date de mine sunt generale intrucat cunosteam doar zodiile. Tu spunand ca asta nu conteaza face referire foarte clar la necredinta ta in astrologie, iar eu ti-am zis ca nici nu voi incerca sa te conving. LOL

| dishea a răspuns (pentru AstroAlex59):

"AstroAlex59 a răspuns (pentru dishea):
Avand in vederea ca tu ai vrut compatibilitatea zodiilor rac si berbec..."
"Tu ai pus acesta intrebare si acum spui ca nu conteaza asta intr-o relatie..."
Mie altceva mi s-a parut cand ai zis cele de mai sus, dar na' daca tu zici, va trebui sa te cred pe cuvantthinking LOL

| Raeste a răspuns:

Da