| MissxD a întrebat:

AEROPORT - ce completam daca ne deplasam pe la ora 23 de la Otopeni, in orasul de unde suntem? Vine o ruda, vin sa o iau si ajunge noaptea. Nu vad sa existe in declaratie o asemenea optiune. Completam in Declaratia de noapte sau in Declaratie Carantinare zonala?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Voi nu aveti carantina zonala, Timisoara are

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu exista asemenea optiune. Ruda care vine noaptea probabil (dupa mintea lor) ar trebui sa vina cu taxiul.

Bula
| Bula a răspuns:

La "Alte motive" scrii "Insotire rude sosite cu avionul, de la Otopeni la domiciliul propriu".

| Simpatic a răspuns:

Ordonante de rahat date de niste prosti, Raed Arafat un mare **** de om, nu au facut nimic calumea si cu cap, adica sa existe si aceste declaratii dar sa fie niste modele puse la punct sa existe domnule o disciplina si lucruri bune venite din partea autoritatilor, niste cacati de oameni platiti din bani publici care fac prostii.