| AlexDorinel a întrebat:

Astea vorbesc de relaxarea restricțiilor(în România) dar în occident Omicron își face de cap și acolo-s vaccinați peste 70-80%. Noi cu 40% ne permitem relaxare?

Deja avem 3 cazuri cu omicron, pana de Crăciun o sa avem peste 100(doar secvențiate) ca în realitate sunt mult mai multe.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Avem mai mult de 3 cazuri cu Omicron, stai calm laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Feyenooord666666 a răspuns:

Prima parte zice totul zic eu...

| Nyarlathotep a răspuns:

Daca aia sunt 80% vaccinati, iar omicron is face de cap, oare nu s-ar putea deduce din asta ca: vaccinul nu functioneaza? Just saying! Daca omicron is face de cap si cu vaccinati si cu nevaccinati, ce rost mai are vaccinul? ce rost mai au restrictiile?

| Feri5 a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Bine punctat!

| suntserios a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Poti sa ne spui din aia 80% vaccinati cati au avut nevoie de spitalizare datorita omicronului sau a delta? Sper ca detii informatia. Ca la fel presupun ca pe baza informatiei aleaia ai tras concluzia ca vaccinul nu mai functioneaza.

| danapopescu3011 a răspuns:

Nu vad o intrebare pertinenta. Doar frustrare.