| AlexDorinel a întrebat:

Va ajunge Romania vreodată la rata de 70% vaccinați cât zic astea ca trebuie ca să ținem sub control pandemia?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ar intelege tot prostul ca vaccinul ii salveaza viata, poate s-ar ajunge, dar cu mentalitatea de acum, nici o sansa.

Romania si Bulgaria sunt printre prostii Europei, fiindca refuza vaccinul cand toata lumea de pe glob incearca sa scape de pandemia asta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bineinteles. Dupa valul 7, cand o sa scapam de vreo 50% dintre nevaccinati...

| halogen001 a răspuns:

Nu.

| Lukasssz a răspuns:

Nu

| Vântulalb a răspuns:

Poate sa ajunga si la 98% daca cei 2% pot infecta restul. Fiecare trebuie sa se vaccineze pentru sine, nu pentru altii. Se face o propaganda gresita cu "vaccineaza-te ca sa iti protejezi bunicii". Daca nu cumva, e vorba despre altceva si nu stim adevarul.

| UserRo10 a răspuns:

Din pacate romanul va face ce trebuie doar cand este la muchie de cutit sau are pistolul la tampla

| blairelovesmusic a răspuns (pentru UserRo10):

Exact. Nici nu ma voi mira daca o sa ne oblige sa ne vaccinam.

| Pnin a răspuns:

Nu

| MuCelMic a răspuns:

Nu

| Laura162 a răspuns:

M-as mira sa ajunga la 50%...