| mont a întrebat:

Va bucurați de ridicarea tuturor restricțiilor in România? Reveniti la viața normala cum a fost pana in 2019, cu tot ce presupune asta: petreceri, mers la club, etc?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca se mai revine la viata de acum 3 ani, cand deja totul s-a schimbat cu pandemia, se impus masuri noi de siguranta, de igiena, de protectie.

| mont explică (pentru Violleta2022):

Uite ca s-a cam revenit deja in mare masura, in multe locuri cu greu mai vezi pe cineva cu masca. De cerut certificat la intrare, inchis la ora 22 sau sa nu ai voie afara dupa ora x nicivorba.

| J0B0MAT a răspuns:

Situaţia e mai gravă decât când erau restricţii.Şi va fi din ce în ce. Anul 2020 deja nu mai pare un an aşa rău.

| Angelindeed a răspuns (pentru J0B0MAT):

De ce mai grava?

| J0B0MAT a răspuns (pentru Angelindeed):

Nu vezi ce se întâmplă în ţară şi în lume?

| Angelindeed a răspuns (pentru J0B0MAT):

In lume mereu au fost razboaie dar nu ne-a pasat noua

| J0B0MAT a răspuns (pentru Angelindeed):

Nouă nu există. Fiecare român are o altă idee.Mie mi-a păsat şi îmi pasă.
De războiul ăsta trebuie să îi pese cel puţin oricărui român pentru că ne afectează direct. Deocamdată economic, să sperăm că nu mai rău.

| Angelindeed a răspuns (pentru J0B0MAT):

Sunt sigura ca ai stat geana pe razboaiele din Siria, Libia si ai donat bani zilnic.
Si daca nu ai donat bani, la ce i-a ajutat ca ti-a pasat tie din confortul casei tale ca sufera ei?

| J0B0MAT a răspuns (pentru Angelindeed):

Cu nimic. La fel cum nu prea îi ajută nici pe ucraineni tot sprijinul de care le vorbește și NATO și UE.
De asta spun că trebuie să ne implicăm cu fapte, mai ales că ne afectează și pe noi.

| gemeni6226 a răspuns:

Eu ma bucur oricum sunt destule dureri pe aceasta planeta incepind de ce s-a scris si mai sus continuind cu inundatii cutremure vulcane, focuru de vegetatii accidente etc macar asta sa ne lase in pace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

YEEEE, Ne bucuram. :
Am iesit din covrig si am cazut in razboi, urmeaza scumpiri nebune artificiale pentru ca suntem hapsani, da na, sa vedem cand da Putin
o racheta termonucleara in sarcofagu-cu-reactoru4,
poate una doua mai scapa si pica random undeva pe baza de electronica defecta, si uite asa incepe ww3. Putin e pe ultima suta, dupa el potopu, da na poate se trezeste careva de pe langa el sa-i faca cadou o cravata mecanica off-line cu motoras si fir de otel, m-as mira sa scape Putin, ca Adolf Hitler in 1945, ma rog asta a avut locul lui in istorie altfel e de neimaginat cum cineva poate scapa la 42 de atentate care mai decare.

| NunuNini a răspuns:

Pentru tine viata normala inseamna numai petreceri, mers la club si in baruri?
Cat de superficial poti fi!

| mont explică (pentru NunuNini):

Da, viata normala inseamna si alea si multe alte activitati ce au fost interzise sau puternic mutilate in ultimii 2 ani. Spre exemplu calatoriile, cinematograful, teatrul. Si sa nu uit si de multele zile de carantina ce le-am facut, in care am fost obligat sa stau doar in casa.

| Pnin a răspuns:

Nu pot să mă bucur având în vedere că la o aruncătură de băț de mine e un război, dar da, încerc să revin la vechea viață, care era mult mai activă din toate punctele de vedere.

| Angelindeed a răspuns:

Nu aveam viata nici inainte de pandemie, nu am la ce sa revin