| anamaria82726 a întrebat:

Acum din cate stiu sunt cam 7000 de cazuri active si unii zic ca ei abia asteapta pe 15 mai sa iesim din casa. Cel mai probabil pana pe data aceea o sa fie si mai multe cazuri fiindca inca nu am ajuns cum e China incat sa scada atat de tare cazurile. Sa zicem ca pe 15 mai vor fi tot 7000. Adica sa zicem ca numarul noilor infectii este egal cu cel al vindecarilor pe parcurs. Este posibil chiar sa se redeschida scolile? Mama nu ma lasa afara nici cand erau 500 de cazuri si stiu ca cu atatea cazuri nu m-ar lasa sa ma duc la scoala si ma streseaza chestia asta

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
32 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns (pentru anamaria82726):

"Mama nu ma lasa afara " - asta!

| Mete0ra a răspuns:

Pai si eu astept sa ies afaralaughing