| anonim_4396 a întrebat:

Bună. Daca eu și prietenul meu stam în carantina și colega e vaccinata, ea mai stă în carantina?
Prietenul meu trebuie să vină din Anglia și as vrea sa stea la mine dar eu nu sunt vaccinata. Eu am colega de apartament și ea e vaccinata. Ea mai risca să stea? Sau doar noi 2 stăm în carantină? Gen într-o cameră și colega în alta fiind în vaccinata.
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ea nu daca e vaccinată

| RobertMoon a răspuns:

Trebuie să stați toți chiar daca și ea este vaccinata. Cunosc o persoana care a plecat in Anglia acum 3 săptămâni și era vaccinata cu ambele doze și mi-a zis ca a trebuit să stea în carantina și așa. Acum nu știu dacă m-a mințit sau nu, dar așa mi-a spus.