| anonim_4396 a întrebat:

Bună.Întrebare pentru cei care locuiesc în Cluj: mai e nevoie de certificat verde pe undeva?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, la mall-uri, magazine mari de bricolaj, institutii, restaurante, hoteluri.
Chiar si la magazinele Vodafone se cerea.
Doar in alimentare poti intra nevaccinat, teoretic.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

În toată țara e nevoie

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La mall nu mi-a mai fost cerut. Nicila unități medicale.

| Iote a răspuns:

Da, peste tot. Si in tara, nu numai in Cluj.

| marin1988 a răspuns:

Chiar dacă nu-s din Cluj, sunt în Cluj momentan și la mall-uri era nevoie, îl scanau la intrare. Dar imitau că scanează, nu verificau, puteai să arați orice așa mi-a dat impresia laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru marin1988):

Aha, atunci e ca si verificarea temperaturii corporale. Se face doar formal, până se renunță de tot...

| marin1988 a răspuns (pentru floresdemayo):

Da, cam așa ceva.

| francesca6728 a răspuns:

Salut,
Da, este nevoie in mall si in restaurante.

| adpowerx a răspuns:

Salut. da. la intrarea in centre comericale, la cinema, institutii publice, restaurante si baruri
numa bine!