| IONY81 a întrebat:

Mâine trebuie să merg dupa o prietena la aeroport in Cluj. Eu sunt din Hunedoara, iar Alba si Clujul sunt pe cod roșu la Covid. Ea vine din Anglia, daca o baga la izolare, ma pune si pe mine sa stau sau cum sta treaba?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Pe tine nu.Pe ea da.

| wowmentol2 a răspuns:

Săptămâna trecută, am fost si eu după fratele meu să-l iau, tot fin Anglia a venit. El este in carantină eu nu am nici o problema. Asa ca stai liniștit.

| samforafixshoion a răspuns:

Nu te bagă si pe tine in carantină.