| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara! Am și eu o curiozitate, cam cât trebuie așteptat pentru a trece de la un scenariu covid la altul? (de la galben la verde). Doresc răspuns din surse sigure.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Cauta pe google
telverde coronavirus
si da telefon, aia e sursa SIGURA!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca vrei din sursa sigura, contacteaza-l pe Arafat.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Aici doar ne dăm cu presupusul.

| Iote a răspuns:

Cred ca in mintea ta e o mare nebuloasa.
Trecerea de la un scenariu la altul depinde de numarul de infectati si nu de timp.

| ioanabanana8738957 a răspuns (pentru Iote):

Ma refer dacă trece la verde, cât trebuie așteptat sa se deschidă școlile în localitatea respectiva.