| Luckycharm a întrebat:

Bună!

Trebuie să fac a doua doza dar tutorele meu legal nu poate sa ma însoțească.

Pot sa merg singur dacă a semnat deja pentru prima doza?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nope, tot de mânuță cu tutorele trebuie

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cred! Pe langa acordul pentru a doua doza trebuie sa mai si semneze, mai nou, si acordul ca te pot filma pentru ca au fost facute vaccinari false si se introduc camere de luat imagini in toate centrele de vaccinare.