| Kilerfrosst a întrebat:

Salut, sunt minor si am fost vaccinat cu prima doza, urmeaza sa o fac pe a doua. La a doua mai trebuie sa vin cu parintele, tinand cont ca a semnat deja toate acele foi pe care le-am primit?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca intre timp nu devii major, da, trebuie sa mergi tot cu unul din parinti. Aceleasi foi se completeaza si la al doilea vaccin.

| mihai69 a răspuns:

Da.

| Lukasssz a răspuns:

Da,tot cu un parinte trebuie sa mergi

Răspuns utilizator avertizat