| Anemona21 a întrebat:

Buna ziua! Am un examen și pentru el e nevoie de certificat verde. Mi s-a spus ca pot avea certificat în urma testării dar nu știu cum se procedează. Știe cineva?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Eu am mers la un laborator de analize dimineata intre 08.00 si 09.00 (trebuie sa dai un telefon sa te programeze - eu am mers la PRODIA) am platit 219 lei (acu 5 luni), iar seara la ora 19 am scos Certificatul verde de pe net cu ajutorul codului pe care mi l-au dat.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi la o clinica autorizata dsp, te testezi și pe baza lui generezi un certificat verde de pe site

| Anemona21 explică (pentru suntserios):

Si durează mult pana se generează acel certificat?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Certificatul verde i ti trebuie peste tot si se elibereaza numai după ce te vaccinezi sau faci test covid, dar dureaza pana i ti dă certificatul cam 7 zile.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Mergi la o clinica si faci un test. Cu el mergi la examen pentru scanare.

| Anemona21 explică (pentru Aasdfghj):

Mulțumesc! Și examenul îl fac tot acolo?

| Aasdfghj a răspuns (pentru Anemona21):

Cum adica? Examenul il dai unde trebuie sa mergi, la facultate. Sau nu la asta te referi?