| Zozohun a întrebat:

Buna ziua.
Din greșeală am trimis la cineva certificatul verde pentru că nu mă credea ca am făcut vaccinul și după mi-am dat seama ca poate sa intre în anumite locuri pe baza certificatului meu.
Se poate schimba codul QR?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să dai certificatul tău la altul calci legea și poți fi sancționată cu amendă sau mai grav. Nu se poate schimba codul. Cere certificatul înapoi.

| UserRo10 a răspuns:

Din pacate nu poti face absolut nimic. Actele cu caracter personal nu se dau nimanui. Este datoria ta de a fi atent asupra a ce trimiti. Puteai blura secvente din cod