| dddddeeeeellllliiiiiaaaaa a întrebat:

Când faci testul covid trebuie sa-ți se dea o hârtie ca dovada că ești negativ sau doar iti da testul? Vreau sa ma duc în mall și vreau sa dac eu testul acasă și nu știu dacă îți trebuie vreo hârtie ca dovada

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mie mi-au venit SMS-uri cu rezultatele testelor. La testul RT-PCR este valabil 72 de ore si la cel antigen doar 48 ore.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca nu functioneaza cu test facut de tine acasa.

iti faci un test la un laborator pe baza caruia generezi un certificat verde

| Fatamuntilor a răspuns:

DA!
Trebuie scos pe hartie!