| xtrsm a întrebat:

Daca am certificat verde mai trebuie test pcr ca sa intr-un germanua?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Eu am fost in vizita la niste rude, in Danemarca, saptamana trecuta si la intrarea in Germania am prezentat doar certificatul verde. Apropo mai ai hemoroizi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lukasssz):

Nu mai am frate, de atunci nici ca n-au mai aparut.

| NunuNini a răspuns:

Auzisem pe la stiri ca si daca ai vaccinul, se face carantina.
Dar conditiile se schimba zilnic, asa ca urmareste aici: https://www.mae.ro/travel-conditions/3700

| Motisor a răspuns:

In Marea Britanie tot iti trebuie tesc chiar daca ai ceetificat verde european, iti trebuie certificat verde nhs de la ei din Anglia, deci trebuie sa te mai vaccinezi de 3 ori ca sa intri cum vrei in Anglia?, dar in Germania probabil ca nu iti trebuie test, verifica pe google, eu asa am gasit.

| Motisor a răspuns:

Uite, aici iti zice ca daca ai certificat verde de vaccinare sau de recuperat după boala poti sa intri liniștit.
https://www.gov.uk/......quirements

| Elenaaa1111111128383848383838383838 a răspuns:

Verifica condițiile de intrare in tara pe site ul "ministrul afacerilor externe " in unele cazuri trebuie. Am verificat acum si trebuie sa faci si test chiar dacă ai vaccinurile poți face fie pcr valabil 72 de ore sau antigen valabil 48 de ore oricum înainte de plecare cu câteva zile sa mai arunci un ochi pe site sa nu se fi schimbat ceva îți las site ul aici https://www.mae.ro/travel-conditions/3700