| Maxx23 a întrebat:

Daca fac vaccin Johnson& Johnson, e doza unica? Imi da pe loc certificatul?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da.
Nu. De fapt, poți genera un certificat, dar va deveni verde abia după ce trec 10 zile de la vaccinare. Până atunci, te supui restricțiilor la fel cu un nevaccinat.

| Lukasssz a răspuns:

In 10 zile

| Werrich a răspuns:

Nu, iti dau o adeverinta de vaccin, certificatul se ia dupa 10 zile de pe site-ul https://certificat-covid.gov.ro/login

| Maxx23 explică (pentru Werrich):

Dar pot trece vama cu adeverinta?

| Werrich a răspuns (pentru Maxx23):

In ce tara vrei sa mergi?

| suntserios a răspuns (pentru Maxx23):

In 10 zile da

| Maxx23 explică (pentru Werrich):

In Ungaria, va fi zona galbena incepand de duminica noapte la 00:00

| Iote a răspuns (pentru Maxx23):

NU poti trece vama cu adeverinta.

| mi25 a răspuns (pentru Maxx23):

Doar cu test.

| Werrich a răspuns:

Certificatul digital al UE privind COVID
https://ec.europa.eu/......ificate_ro