| Ukaya a întrebat:

De ce Arafat si guvernu nu asculta de specialistii care cer carantina? Noi cum sa mai credem in specialisti atunci?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Arafat va da ce vreti: libertate si covid!
Degeaba vreti acum carantina, fiindca multi fac petitii ca vor libertate si nu vor carantina si nici vaccin, iar ca sa se evite revolte pe strazi si oameni care sa protesteze, s-a decis sa aveti libertatea mult dorita.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mai poți băga țara în carantină.

| Yuoia a răspuns:

Pai tot voi va vaitati de "ruinarea economiei" si intrebi de carantina?
Uite la Dorinel care este cel mai vehement in ce priveste economia, dar tie aici iti raspunde contrariul. Oare stiu romanii ce vor?

Răspuns utilizator avertizat
| outsidethebox a răspuns:

Ca sa intrebe Ukaya!