| Panamax a întrebat:

De ce in Anglia rata mortalitatii este mai mare de 4 ori la infectatii vaccinati cu ciclu complet decat la nevaccinati?
Nu ar fi trebuit sa fie invers?

Sunt date oficiale, iar calculele sunt facute de experti.

https://assets.publishing.service.gov.uk/......_09_02.pd f

Total infectati 29 August:

Nevaccinati: 219.716
Vaccinati cu ciclu complet: 113.823
Vaccinati cu ciclu incomplet: 108.870

Total morti 29 August:

Nevaccinati: 536
Vaccinati cu ciclu complet: 1.091
Vaccinati cu ciclu incomplet: 142

Rata mortalitatii pentru infectati

Nevaccinati: 0, 24%
Vaccinati cu ciclu complet: 0, 96%
Vaccinati cu ciclu incomplet: 0, 13%

Unde este cenzura?
Hai editor vaccinat sterge repede postarea, dar adevarul ramane neschimbat.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Sunt date oficiale, facute de experti, numai ca tu le scoti din contextul mare si le interpretezi gresit. Pentru ca tu de fapt nu vrei sa le intelegi, ci cauti doar sa-ti confirmi convingerile.

Haide sa-ti explic:

1) In Anglia, peste 88% din populatie este vaccinata. Deci exista de 7 ori mai multi oameni vaccinati decat ne-vaccinati. Prin urmare nu este deloc ciudat ca printre cei infectati sunt un procent semnificativ de oameni vaccinati.

Dar ca sa ai o imagine corecta, cifrele trebuiesc privite asa:
Din 50 de milioane de vaccinati, 224, 000 s-au infectat, adica 0.448%

Din 6 milioane de nevaccinati, 219, 000 s-au infectat, adica 3.65%

Cred ca acum cifrele sunt ceva mai clar in favoarea vaccinarii.

2) In studiu sunt vizati in special oamenii care se prezinta la spital, adica oamenii cu simptome suficient de grave. Cifrele nu reflecta cati oameni au evitat simptomele grave prin vaccinare, pentru ca aceia nu ajung la spital.

Ori tocmai acesta este beneficiul principal al vaccinarii: chiar daca te infectezi, ai sanse mult mai mici sa ai simptome grave.

TPU nu te cenzureaza pentru ca spui vreun adevar pe care cineva vrea sa-l ascunda. Intrebarile si raspunsurile pe aceasta tema iti sunt sterse pentru ca sunt niste minciuni si deformari ale realitatii.

| Panamax explică (pentru johnnny123):

Nu le-am scos din context, asta este scuza ta ca la religie.
Pana acum ziceau ca vaccinatii nu se infecteaza, apoi ca se pot infecta dar au simptome usoare.
Dar odata infectati mor de 4 ori mai repede decat cei infectatii nevaccinati.
Ce este asa greu?

| xerxes1 a răspuns:

Ufff...e tot mai greu să fi CONSPIRAȚIONIST! Nimic nu mai iese.
Totul se adeverește!

| dinaprilie a răspuns:

Si tu acu crezi tot ce zboara?

| Panamax explică (pentru dinaprilie):

Nu cred tot ce zboara, daca stii sa citesti este un site guvernamental care pana mai ieri afirma contrariul.

| Gligore2000 a răspuns (pentru dinaprilie):

Uite unul care nu mai zboara
vaccinat rapelat si apoi la terapie intensiva
surpriza.
https://cnnespanol.cnn.com/......d-19-orix/

| ForeverAlone97 a răspuns:

Utilizatorul a fost suspendat nelimitat. Felicitari TPU pentru initiativa. Si inca odata felicitari pentru suspendarea contului Gligore2000, care era tot al lui. Asteptam sa zboare si celelalte conturi asociate antivaxerului asta.

| Gligore2000 a răspuns:

Si in Israel este la fel unde 25% dintre adulti au si a treia doza.