| blablablab a întrebat:

Din moment ce UK e zona rosie, cum va explicati ca au scos distantarea sociala si de luna viitoare scot si toate restrictiile? Cum va explicati ca oamenii sunt primiti in autobuz, magazin, mall, market, etc, fara masca?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Corect: distantarea sociala
(incorect distantierea)

Ia de citeste aici:
https://stirileprotv.ro/......inati.html

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sustii tu aici miroase a fake news. Boris a anuntat ca amana ridicarea restrictilor pana la jumătatea lui iulie si vor analiza dupa.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este chiar asa si astazi s-a anuntat la TV ca Anglia urmeaza sa ia noi masuri de restrictie. Inca sunt scoli online la ei, inca se poarta masca in locuri aglomerate. S-a renuntat la distantarea fizica (distantarea, nu distantierea, sociala se face pe Facebook si alte retele) dar in conditiile in care a intervenit noua tulpina mai puternica o sa vedem pe 21 iunie ce masuri vor lua.

Răspuns utilizator avertizat
| FreddieM a răspuns:

Te rog sa faci cunoscuta sursa acestor informatii. Pana atunci le consider complet gresite si false.
Pune link sau ceva, altfel confunzi inutil publicul.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Restricțiile privind nepurtarea măștii în public au rămas.
https://www.bbc.com/news/health-51205344