| AlexDorinel a întrebat:

După cât timp pot da jos pansamentul ala de după vaccinare?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
9 răspunsuri:
| Feri5 a răspuns:

După ce te-ai săturat să pui întrebări pe TpU! Da' alea care te-au înțepat cu acu' ce ți-au spus?

| darrio2007 a răspuns:

Dupa 5 minute.

| Gabryel85 a răspuns:

Eu l-am ținut până a căzut singur. laughing

Bula
| Bula a răspuns:

Pana la urmatorul rapel.

| Ofiintă a răspuns:

Mie nu mi-au pus pansament laughing Când vrei tu.

| onasis1961 a răspuns:

Cand doresti sau il lasi sa cada singur

| Cretinul112 a răspuns:

După 69 mil ani

| Violleta2022 a răspuns:

Da 10-15 minute dupa ce te inteapa, poti arunca pansamentula ala, ca a fost pus ca sa nu sangerezi, nu din alt motiv.
Evident ca poti face si dus, imediat dupa vaccinare, ca nu-i interzis.

| minrest a răspuns:

E bine sa il dai jos dupa cel mult o ora, asa ca da-l jos acum.