| lamasanustefan a întrebat:

E adevărat că Vaccinurile sunt false?
Adică ăștia vror să ne omoare vaccinându-ne?
Rog seriozitate.
Dau funda.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Adevarul e la mijloc. 100% un vaccin dezvoltat in mai putin de un an pentru un virus complet nou cu o tehnologie complet noua (mRNA, vorbesc in special de Pfizer / BioNTech aici fiindca a fost primul si a fost si cel mai vandut) nu va fi bun pentru toata lumea, de aceea au si murit oameni / au ajuns sa aiba paralizie sau probleme mai grave de sanatate, asadar cu siguranta vaccinul nu e minunat. Insa sa ne gandim totusi si la faptul ca a fost dezvoltat extrem de rapid acest vaccin si ca majoritatea pastilelor au efecte grave asupra unui numar mic de oameni. Asadar, acest vaccin are si parti bune si parti rele, la fel ca orice alt medicament. Nu cred insa ca ei vor sa ne omoare, desi posibil se va ajunge la o situatie gen Marek's Disease. (nu opreste transmiterea bolii, doar te scapa de efectele / simptomele bolii, care pentru unii oameni pot duce la complicatii extrem de grave)

31 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Parerea mea nu cred ca vor sa ne omoare sunt alte mijloace mai sofisticate pentru acest lucru dar nu am incredere intr-un vaccin care nu a fost experimentat mai mult timp inainte de a se administra.In esenta spun ceva asemanator utilizatorului care a castigat funda