| lamasanustefan a întrebat:

E adevărat că Vaccinurile sunt false?
Adică ăștia vror să ne omoare vaccinându-ne?
Rog seriozitate.
Dau funda.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Adevarul e la mijloc. 100% un vaccin dezvoltat in mai putin de un an pentru un virus complet nou cu o tehnologie complet noua (mRNA, vorbesc in special de Pfizer / BioNTech aici fiindca a fost primul si a fost si cel mai vandut) nu va fi bun pentru toata lumea, de aceea au si murit oameni / au ajuns sa aiba paralizie sau probleme mai grave de sanatate, asadar cu siguranta vaccinul nu e minunat. Insa sa ne gandim totusi si la faptul ca a fost dezvoltat extrem de rapid acest vaccin si ca majoritatea pastilelor au efecte grave asupra unui numar mic de oameni. Asadar, acest vaccin are si parti bune si parti rele, la fel ca orice alt medicament. Nu cred insa ca ei vor sa ne omoare, desi posibil se va ajunge la o situatie gen Marek's Disease. (nu opreste transmiterea bolii, doar te scapa de efectele / simptomele bolii, care pentru unii oameni pot duce la complicatii extrem de grave)

31 răspunsuri:
| LupusDei1993 a răspuns:

Da, ai grijă că Bil Gheiț vrea să te controleze.

/sarcasm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am auzit sa moara cineva de la vaccin. Adică, în număr mare care să provoace panică în rândul oamenilor. Însă nu cred că te face cu adevărat imun virusului. Așa că vaccin sau zeama de varza, tot una.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da vor sa ne omoare ca sa faca salam Victoria din noi

| Mirel4412 a răspuns:

Dupa ce ai pus problema vaccinurilor si dupa dau funda e clar ca esti prostit de toti si nu mai intelegi nimic.
Vaccinul e bun, am foarte multe cunostinte care s au vaccinat. Daca era vaccinul prost, dadea bug uri ca la windows 10 ca doar e a lu Bill

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mirel4412):

Ești treaz sau încă te afli sub paza îngerilor lui bachus?

| Iote a răspuns:

Neserios este cine ti-a spus prostia asta.

| danaieladaniela a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, nu cred ca vor sa ne omoare cu vaccinul, si stii de ce?
Au mai fost virusi si vor fi si de acum inainte...pana sa afle de vaccin au murit mule persoane.
Dupa ce au gasit vaccinul la anumiti virusi populatia sa imunizat.

| unsimplucopil a răspuns:

DAAAAA e adevarat boss. Ai grija, nu te vaccina ca astia vror sa ne omoare unu cate unu.
Ai dreptate ))

| NotNamed a răspuns:

Normal ca nu. Gandeste.te ca in 2021 inca mai avem oameni care cred in zei imaginari, zodii si superstitii... Ce pretentii sa mai avem de la o idee conspirationista?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nimic fals.
Sunt sanse mici ca cineva sa planuiasca asta omorand oamenii de rand care contribuie la bugetul de stat. N-ar mai exista nimic.
Sunt doar studiile slabe cu privire la efectele acestor vaccinuri.
S-a murit si de alte vaccinuri, dar nimeni nu a mediatizat cum e acum.

| johnnny123 a răspuns:

Daca ar vrea cineva sa ne omoare de ce s-ar chinui cu vaccinurile? De ce nu ar pune ceva in apa de baut, in aer, in aspirina sau in orice altceva?

| mont a răspuns:

E cât se poate de fals.

| Gabriel2424 a răspuns:

Nu este adevărat ca vaccinurile sunt false, daca ar fi false de ce ar vaccina oamenii cheie a unei societati cum ar fi:medicii, profesorii si alte persoane din domeniul muncii. Daca aceste persoane mor esti distrusa ca țara si nu cred ca s-ar permite asa ceva.De asemenea poate fi ceva la mijloc, de exemplu imbogatirea domeniului PHARMA prin vinderea vaccinurilor in tot mai multe țari, ca sa inchei exista tot felul de speculatii legate de vaccin dar noi suntem prea mici ca sa știm tot ce misca in lumea asta si putem doar sa ne dăm cu parerea.

| sierra1 a răspuns:

Da, si eu am auzit asta: cică ar fi o combinație intre uraniu 257, cip-uri cu circuite basculante, iperită și vaselină de buldozer

e strigător la cer, nu știu cum de rabdă lumea așa ceva!

| NotNamed a răspuns (pentru sierra1):

Mor ba n.ai cum asa ceva rolling on the floor rolling on the floor laughing "vaselina de buldozer"

| Panamax a răspuns:

Tu daca ai avea niste animale in tarc ai vrea sa le omori sau sa le mulgi cat mai bine?

| Nilsson a răspuns:

Răspunsul cel mai serios și onest: nu știe nimeni ce efecte adverse asupra sănătății pot avea vaccinurile pe termen lung, bolile cronice pot avea o durată de incubație de ani de zile.
Faci injecția acum și cancerul ajunge într-o fază avansată peste ani de zile, și până atunci trăiești normal și faci mișto de cei care nu s-au vaccinat.
Companiile farmaceutice fac bani din bolile oamenilor, nu din sănătatea lor, să mă injectez cu un ser produs de o companie care vinde în același timp citostatice cu mii de dolari? Nu, mersi!

| Drimmero a răspuns:

Mai mortal e covidul decat vaccinul, adica ai sanse mai mari sa faci o complicatie din cauza virusului decat sa te omoare vaccinul, am persoane apropiate care au facut vaccinul, tata l-a facut si nu a avut nici cea mai mica reactie, a zis ca e mai usor decat o intepatura de albina.

| sierra1 a răspuns (pentru NotNamed):

Omul a zis: "Rog seriozitate" deci ne-am conformat!

| Alinailies a răspuns:

Daca sunt false sau nu, n-o sa stim niciodata!

| sweetys a răspuns:

Dacă voiau sa ne omoare puteau sa o facă într-o groază de moduri nu printr-un vaccin care nu este obligatoriu. Puteau sa apeleze la produsele de consum, de la laptele praf la mălai, ciocolata, etc. o făceau lent și sigur (oricum o fac prin aditivii din alimente, dar asta este alta poveste). De la vaccin nu a murit nimeni.

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, daca te vaccinezi prinzi 5g pe telefonul fix
si toti pokemonii, tot pe telefonul fix big grin

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru rosessunflowersandlillies):

Oare cine o fi murit de la vaccin?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu unde asculti tu asemenea prostii, dar daca voia sa teomoare cineva, te chemau intr-o camera cu infectati de covid sau ebola si prin infectare puteai murii, dar sub nici o froma nu cheltuiau milioane de dolari sau euro pe vaccinuri, care sa te protejeze.

| Lucian4 a răspuns:

Nu.
Nu mai citit toate prostiile. Asta ai inteles tu din stiinta mondiala in situatia de fata dupa 12 luni?

| AndrElle a răspuns:

Nu are cum sa fie false o data ce există.

| Celcestietot a răspuns:

Am auzit ca ne vor baga cipuri. Tu ce crezi?

| Fatamuntilor a răspuns:

Poti alege sa NU te vaccinezi pentru ca deocamdata NU este obligatoriu!
TU poti renunta la posturileTV care difuzeaza asemenea aberatii.
Sau daca ai aflat aflat de pe net e recomndat sa verifici mai multe surse.
Pe de alta parte daca urmaresti sursele oficiale poti vedea sunt tot mai multi care vor sa se vaccineze.

| Simpatic a răspuns:

Eu imi dau seama de nivelul unui user dupa intrebarea pe care o pune, iar nivelul tau de cunoastere este acela al unui manelist/proxenet

| GabiDumitrescu a răspuns:

Foarte frumos, ai dat funda unui raspuns moderat de imbecil.
1. mRNA nu e tehnologie complet noua - https://en.wikipedia.org/wiki/RNA_vaccine#History
2. Efectele secundare au fost in numar mic raportat la numarul de vaccinari -
https://www.click2houston.com/......e-effects/
3. Pentru imbecilii care viseaza imunitate completa, COVID e mai mult sau mai putin asemanator gripei. Vaccinul antigripal NU te scapa de gripa, ci doar faci forme mult mai usoare... la fel cum e si cu multe dintre alea pentru bolile copilariei.