| KaiRex27 a întrebat:

Mai exista certificat verde?
Daca da, am voie in mall fara el? (ma refer peste tot nu doar in supermarketuri)

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, exista, dar in Romania nu ai nevoie de el nicaieri, poti merge oriunde fara acest certificat.

| sierra1 a răspuns:

1 da
2 nu

(zi-ne că nu ți-e dor de el)

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai el exista. Dar nu mai e nevoie de el ca sa ai acces, deci te poți duce in mall linistit ca nu ți-l cere nimeni.

| mont a răspuns:

Exista certificat verde dar Romania a renuntat la folosirea sa, atat pentru acces in tara cat si la diverse activitati nationale. Romania nu mai e in stare de alerta de miercuri deci poti merge oriunde la nivel national fara certificat verde si fara masca.

| NYK4u a răspuns:

De acum înainte, o sa ai nevoie de bani?

| Andromeda2022 a răspuns:

Nu cred