| existential a întrebat:

Nu vi se pare ca pandemia incepe sa semene cu un serial? Fiecare val e un episod.
Parca sunt unii care zic: circul asta a avut succes. Hai sa-l mai facem o data. Si iar stiri doar despre virus, iar despre vaccin, dezastrul din spitale, teste, doctori la tv, dezbateri, certuri, proteste.
Chiar nu se putea face ceva din timp, ca sa nu se ajunga aici? Masuri de preventie a raspandirii pe timp de vara, restrictii la intrarea in tara.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se putea face. Exista un vaccin, dar romanii se cred prea destepti sa fie ei vaccinati. Asa ca acum suferim toti.

| sierra1 a răspuns:

O mică intrebare: te-ai vaccinat?

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru fiecare litera din alfabetul grecesc se face cate un episod.
Cand se termina seria, se va inventa altceva pentru "numarotarea" episoadelor.
Asta pana ce vor epuiza toate posibilitatile sau se vor innebuni toti in lume.

| Frank51 a răspuns:

Virusul nu are creier, nu funcționează după niște criterii, nu poate fi anticipat, mai ales în Românica unde procentul de vaccinați este foarte mic.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

E perfect ce se intampla. Apare selectia naturala, in sfarsit.

Răspuns utilizator avertizat
| Digikey a răspuns:

Din timp se pot face concerte cu zeci de mii de participanti, congrese la interior cu mii de participanti, profesori vaccinati si netestati care pot infecta mii de elevi, totul ca sa ajungem mai repede la alea 20.000 de cazuri profetite in ziare.
Si septelul da navala la vaccinare.

Răspuns utilizator avertizat