| Nilsson a întrebat:

Până acum sunt înregistrate oficial 2, 67 milioane de decese de Covid-19.
La populația actuală a planetei de aproximativ 7, 8 miliarde de locuitori asta înseamnă undeva pe la 0, 034%.

Cum vi se pare această valoare? Mult, puțin?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
12 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

De fapt, se stie ca sunt in realitate cu mult mai putine decese, cu o posibilitate mai mare de mai putin de jumatate din numarul prezentat, pentru ca, cauzele mortii...

| Celcestietot a răspuns (pentru Celcestietot):

Si ca sa iti raspund la intrebare mai clar, mi se pare exagerat numarul, de aici poti adapta si singur big grin.

| Nilsson explică (pentru Celcestietot):

A zis la B1 că au murit de Covid, ce n-ai înțeles?!
Doar ești și tu un conpirationist și negationist?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Celor de la putere nu le pasa de acest lucru pentru ca in Africa si Asia sunt oameni care mor de foame mult mai multi decat de covid.
In Asia la fiecare 5s mor 1000 de oameni.
In Africa la fiecare 5s mor 100 de oameni.

| zilog a răspuns:

Vaccinul omoara mai mult sau mai putin % dintre oameni!?

Sa zicem ca luam 1 milion de oameni pe care ii vaccinam
sai luam 1 milion de oameni pe care nu ii vaccinam

din care grupa vor muri mai multi!?

| Nilsson explică (pentru zilog):

Aici nici n-ai voie să pui cuvintele "vaccin" și verbul " a omorî" în aceeași propoziție că va fi imediat raportat și șters răspunsul.

| Nilsson explică (pentru zilog):

Desigur, noi știm cu toții că vaccinurile sunt foarte bune și nu omoară pe nimeni.

| zilog a răspuns (pentru Nilsson):

Bine fac propozitii sperate pune si tu un punct
ia-l de aici.
.

| goguPatent a răspuns:

Ce relevanta are procentul ala? Procentul de decese se calculeaza raportat la cei trecuti prin boala.

| goguPatent a răspuns:

Nu. Gripa ucide de 5 ori mai puțin intr-un an. Tu primesti bani sau ceva pentru minciunile scrise aici sau atat te duce capul. Adica ce ai de câștigat sa scrii lucruri neadevarate?

| mont a răspuns:

Pai pandemia actuala nu e nici pe departe devastatoare sau atât de periculoasa cum au fost altele din trecut precum cele de ciuma sau gripa spaniola.

| DonEduardo a răspuns:

Mult.