| SkyWalker3404 a întrebat:

Plănuiesc sa ma întorc prin țară prin Iulie, cum e cu coronavirusul pe acolo, am auzit ca te baga în carantina? Ca dacă e așa mai bine stau aici pana se termina sau atenuează tâmpenia asta de virus.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Baddboy a răspuns:

După 15 iunie se vorbește că numai cei veniți din câteva țări o sa mai stea in carantină.
Italia, Spania, Anglia, Franța

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa vedem dupa 15 iunie care vor fi urmatoatele norme legate de carantină si izolare

| SkyWalker3404 explică (pentru suntserios):

Dar de transportul de aeroport, dacă ma aduce cineva de la aeroport acasă trebuie și ei sa se izoleze? Care știe? Dacă e cazul asa sa ii spun unui prieten sa îmi lase mașina în parcare la aeroport când vin.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Acum este asa, cu exceptia ca intri in carantina la domiciliu. Nu stim cum o sa fie in iulie, posibil sa nu mai existe restrictii, totul depinde de cum evolueaza pandemia.

| Sofer a răspuns:

Nu cred ca se termina prea curând. Stai 14 zile în casa în carantina și după ești liber.