| SUSAMOGUS a întrebat:

Salut, azi mi-am facut a 2-a doza de vaccin, faza e ca pe certificatul digital imi apare tot 1/2 doze efectuate. Vreo idee cand o sa se schimbe in 2/2? Sau trebuie sa generez un nou certificat?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cred ca ai putea sa incerci generarea unuia nou.

| SUSAMOGUS explică (pentru GabiDumitrescu):

Doar ce am generat unul nou iar acum nu-mi mai apare cate doze am efectuate. Insa, mi-a aparut optiunea de a ma inscrie la tombola(pe cel vechi unde inca imi apare 1/2 nu aveam aceasta optiune).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca trebuie sa astepti sa se actualizeze in sistemul lor sau sa treaca cele 10 zile dupa ce te-ai vaccinat complet pentru ati putea elibera certificatul.

| SUSAMOGUS explică (pentru anonim_4396):

Ok, multumesc frumos

| florin926481f a răspuns:

Stergi certificatul vechi si faci unul nou, daca ai si fost inscris la loterie inseamna ca totul e ok.