| AlexDorinel a întrebat:

Salut cum s-a desfasurst scoala din Italia din Septembrie pana acum?
Daca puteti sa mi spuneti mai exact.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Online, ca si in Romania si in mai toate tarile din lume.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Proababil 1-2 scoli, dar toate celelalte sunt inchise
Este restrictie mult mai mare in Italia, decat in Romania!
Nu pot iesi la cumparturi sau plimbare, decat pentru urgente

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ca si sfat nu lua de bun ce scrie userul Jassmina, fost AnaMaria, fost Ioneasca. Scopul userului e sa dezinformeze pe aici pe site. De aia tot isi schimba si numele constant.

In Italia au fost recent restrictii doar pe perioada sarabatorilor de iarna.

Italia a avut scolile deschise din septembrie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Si eu am o prietena acolo care imi spune taman pe dos de cum iti spune tie prietena ta.
Dupa cum spuneam, probabil ca prietena ta este intr-un orasel f mic, unde oamenii ies dupa cum ii taie capul, fiidnca Italia este pe locul 6 in lume cu peste 80.000 de morti si 15.000 de cazuri ZILNICE, de infectari.
Uite aici statistica legala si oficiala in acre fiecare tara din lume declara cifrele, zilnic:
https://www.worldometers.info/coronavirus/

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Prietena ta locuiesti in tr-un orasel foarte mic, cu doar 34.000 de locuitori, fata de 60, 500.000 cat are toata Italia.