| costynel2000 a întrebat:

Salut, daca m-am vaccinat cu Johnson & Johnson in iunie, cand o sa expire? La 6 luni sau la 1 an?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| meli120 a răspuns:

Daca te referi la certificatul verde atunci 1 an.
Daca te referi cat e eficient, unii zic ca dupa 6 luni nu mai ai imunitatea asa mare.
Eu am fost vaccinata in Mai cu AstraZeneca si luna trecuta am facut covid, nu a fost nimic ingrozitor, dar nici prea placut.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Preluat de pe site-ul guvernului: "Încă nu exista date pe termen lung despre durata protectiei în urma vaccinarii cu Vaxzevria (produs de AstraZeneca) sau cu COVID-19 vaccine Janssen (produs de Johnson & Johnson) care au început studiile clinice ceva mai târziu, dar aceste date sunt așteptate în viitorul apropiat."

| Lukasssz a răspuns:

Nu se stie momentat, o sa dea ei la stiri

| Werrich a răspuns:

Salut, de pe 8 noiembrie se face rapel la vaccinul Johnson and Johnson.

Răspuns utilizator avertizat
| Vasilicamosbatran a răspuns:

1 an