| AdrianConur2002 a întrebat:

Salut, putin ajutor va rog, daca imi fac prima doza de la vaccin, pot sa intru in locurile care necesita codul (codu qr) sau trebuie sa am amadoua dozele?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Fă-ți J&J (o singură doză) și obtii mai repede cu 21 de zile, certificatul de vaccinare.
Dacă alegi să faci Pfizer, atunci trebuie să astepti mult pana la obtinerea certificatului (21 de zile pana la a doua doză si inca zece zile, până când certificatul e valid.

| mudokins78 a răspuns (pentru floresdemayo):

Mersi! Si eu aveam nevoie de sfatul asta!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 10 zile dupa doza 2

| darrio2007 a răspuns:

Amandoua dozele+ 10 zile dupa rapel, pentru activarea certificatului verde. Deci, nu poti mai devreme. Sau Johnson, o singura doza+10 zile pentru activare.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu,pentru ca nu are ce scana!

| Lukasssz a răspuns:

Daca e J&J il poti lua peste 10 zile!

| aditimus a răspuns:

Abia dupa a doua doza primesti codul.