| anonim_4396 a întrebat:

Buna, pot sa intru undeva cu adeverința de la vaccin, e prima doza? Gen mall sau vreun restaurant.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 10 zile de la doza a doua. Pana atunci nu poti intra nicaieri.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Iti poti descarca certificatul de pe acum, insă nu-i valid, decât după a 10-a zi (inclusiv). Până atunci, poti intra in toate locurile in care intrarea nu e conditionată de certificatul verde.

| CIaudiu a răspuns:

Nu. Iti trebuie certificat verde.