| MattteoAbz1111 a întrebat:

Salut TPU! Azi mi-am făcut un test rapid primit de la școală și a ieșit pozitiv, am sunat la dsp și mi-au spus că îmi vor trimite un echipaj mâine, dar mă întreb, cât timp durează până primesc rezultatul având în vedere aceasta perioada a valului 5?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În maxim 48 de ore de la testarea lor primești rezultatul oficial.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In maxim 2 zile.

| Claudia10girl a răspuns:

In jur de 48 de ore, dar depinde si cat de aglomerat e.