| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Am mâine, de dimineață un zbor și am nevoie de test covid. Mi-am făcut azi un antigen și mi-au dat o hârtie. Nu are nici un fel de qr pe ea. Nu ar trebui să primesc ceva cu un cod qr? Mi-au spus că îmi vor trimite azi un mesaj. văd că nu au trimis nimic, mâine e târziu având în vedere că eu la 4 în noaptea asta ies din țară

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ti trebuie cod qr.
Ala e doar pentru certificatul verde care ti l da cand te vaccinezi.
Pentru test antigen iti da rezultatul testului. Cu sau fara qr e irelevant. Daca e negativ, esti bun de plecat.

| Amvenitsăajut a răspuns:

Sper că ești bine. Acum văd. Din ce știu, este necesar testul…