| raspunsul07 a întrebat:

TU te vaccinezi? Daca DA ce te motiveaza sa faci asta si daca NU de ce nu ai incredere in ele? Vreau sa fac un sondaj ce parere au oamenii despre vaccinuri

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei tu sa faci statistica doar ca o sa iasa o intrebare in care fiecare o sa isi dea cu părerea, ca romanul e și medic si polițist si inginer etc.

Ps. Aștept programarea la vaccin. Aproximex ca săptămâna asta vine.

| sierra1 a răspuns:

Fă un formular pe gugăl și formulează acolo variantele. Asta dacă vrei sondaj serios, altfel...

| LoveSleep a răspuns:

Da.
Nu ma motiveaza nimic, il fac doar de ciuda persoanelor care considera ca nu ar trebui sa-l fac.

Pentru ca oamenii sa se vaccineze, ar trebui sa afle mai intai ce presupune acest vaccin. Sau vaccinul, in general.
Majoritatea cred ca un vaccin e un fel de perfuzie mai mica, in care, oamenii de stiinta diabolici, au bagat o ploaie de medicamente, care mai de care mai toxice pentru organism.

| Panamax a răspuns:

Oamenii ar trebui sa se vaccineze deoarece cei nevaccinati ii infecteaza pe cei vaccinati.

| mont a răspuns:

Nu. Îmi e frica.