| anonim_4396 a întrebat:

Va deveni vaccinarea anti-covid cu plata? Aproximativ la ce sume se gandesc?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Odata se va ajunge la fel ca vaccinul antigripal.

| gabicoo a răspuns:

Deocamdată vaccinarea este gratuită. Cel puțin pentru anii 2021 și 2022. În viitor va fi cu plată la fel ca vaccinul antigripal!

Comisia europeană plătește în medie 20-25€ per doză!

| mont a răspuns:

In viitorul apropiat nu va fi cu plata in nici un caz.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Să zicem că se ajunge la plata vaccinului.Tu cât ai fi dispus să dai?

| nukeyly a răspuns:

Cat crezi ca se castiga big farma in spate la tot rahatul asta?, mult.
in final va fi o alta //taxa\\ ce trebuie s-o platesti la fiecare 6 luni
sa zicem doar 50 lei.
(sau mai optimist 500 lei daca tulpina devine 90% mortala)
Si daca nu o platesti nu vei putea face cam multe, asta daca nu stai pe un munte la dracu rupt de lume si cu net sa vezi mersu.

In rest statul //fura\\ din PIB cat vrea, asta pe tari, la nivel mondial, o alta excrocherie, din clasa bum economic.