| ElgyarHany a întrebat:

Va trebui sa purtam masca cand ne intoarcem la scoala?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte probabil

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform prevederilor de acum ar trebui, avand in vedere ca este obligatorie purtarea mastii in spatii publice inchise, dar nu se stie exact, vei afla inainte de inceperea scolii.

| GPA a răspuns:

Masca este obligatorie în spațiile închise de acum înainte. Câtă vreme există pericol de infectare cu Covid, masca rămâne în continuare obligatorie. Vei avea mască și dezinfectant la îndemână.

| nukeyly a răspuns:

De o sa fie masca de aia cu 2 lei o sa fiti protejati 500%, mai ales alea facute manual de carpa cu stanta de firma pe ele_si primul caz ca tot o sa fie, ca o sa fie, o sa se multiplice ca la loterie.
Da poate inventeaza cineva masca din sarma ghimpata sfintita cu protectie 100% nano de n-o sa treaca nici protonu din atom.

| Byb2001 a răspuns:

Da trebuie sa purtăm dar ia si o parte bună copie perfect cu masca la teste

| Jackpot2 a răspuns:

Oficial da