| anonim_4396 a întrebat:

A fost un contact sexual dupa care eu am ejaculat, fata s-a spalat si apoi am mai facut un sex dupa care s-a spalat... poate sa ramina gravida?

8 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Dacă s-a spălat pe dinţi e posibil să rămână fără carii.

| Drolja a răspuns (pentru Drolja):

On topic, nu ştiu de ce credeţi că sperma ejaculată în vagin spre trompele uterine, poate fi spălată cu un jet amărât de duş.

| corbulalbrosu a răspuns:

Prin spalare nu se elimina riscul de sarcina.Apa folosita poate actiona chiar contrar intentiei ei prin usurarea patrunderii spermei in profunzimea vaginului.Probabilitatea de a se instala o sarcina este foarte mare.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din cuza lipsei informarii educativ sexuale a tinerilor in cadrul scolii.

| neutrino a răspuns:

Da, dar este bine ca s-a spalat! Igiena inainte de toate!

| SkyPilot a răspuns:

Daca ai terminat neprotejat in ea si daca era in perioada fertila, da, poate ramane gravida. Spalatul nu ajuta la nimic.

| Trance1998 a răspuns (pentru SkyPilot):

Nu,nu am terminat in ea

| SkyPilot a răspuns (pentru Trance1998):

Tot poate ramane gravida. Dupa primul numar, tie ti-au ramas spermatozoizi "pe teava". Poate ai observat ca atunci cand te exciti produci un lichid semitransparent. Acel lichid a antrenat spermatozoizii in vaginul fetei. Sansele de graviditate sunt mult mai mici decat prin ejaculare, dar nu sunt neglijabile.