| anonim_4396 a întrebat:

Acum un an a inceput sa-mi placa de un baiat. Dupa 9 luni in care am vorbit in fiecare zi si am iesit de cateva ori impreuna, m-am hotarat sa-i zic cat de mult il plac: "te vad ca pe o prietena, intre noi nu poate fi nimic mai mult" si n-am mai vorbit toata vara. Am avut o problema cu o alergie si cand m-am externat din spital, m-a bagat in seama. Ei, de atunci vorbim iar ca inainte,ba mai mult, ma alinta si insinueaza unele lucruri care nu sunt la locul lor... eu nu mai stiu ce ar trebui sa fac. Vreo parere?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Daca el si-a schimbat parerea, iti va arata in scurt timp, daca nu, nu. Totusi nu da cu piciorul relatiei voastre de prietenie, pentru ca nu este putin lucru sa ai langa tine un prieten adevarat.

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Nu rezulta clar cine a zis chestia aia "te vad ca pe o prietena...". Tu lui, sau el tie?

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Imi permit multe lucruri cu amicele mele, asta nu inseamna ca imi doresc mai mult.

| Deeutza0745 a răspuns:

Pai daca el te vede ca o prietena nu ai ce sa faci. Si atunci cand ai iesit din spital te-a bagat in seama pentru ca asa fac prietenii cand au necazuri, se intereseaza unul de celalat.Cel mai ok ar fi sa-l uiti sau sa nu-ti mai bati capul cu el mai sunt o gramada. Have a nice life :*

| bbazadns23 a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci ....Parerea mea e sa il lasi in pace... Daca chiar te vede ca pe o prietena. Si daca chiar te alinta inseamna ca ii place intr-un fel de tine.