| florinlcs2001 a întrebat:

Acum un an am început o relație cu o fată pe care o cunoşteam de ceva timp. La început era totul frumos, ne înțelegeam perfect, dar cu timpul ne-am schimbat reciproc. Intr-o seară m-am sărutat cu alta şi ea m-a iertat(eu i-am mărturisit a doua zi ce sa întâmplat). M-am comportat urât cu ea şi a început să nu mai îmi ofere afectiune. Eu o obligam să se schimbe şi să fie din nou ca la început şi să ne înțelegem iar bine. Nu ținea mult această schimbare şi ne certam din nou. Noi ne-am despărțit de multe ori dar de fiecare dată ne-am împăcat. Acum o luna a terminat liceul si a avut premierea. Eu am sunat-o de vreo 30 de ori să văd dacă rămân să o văd. Nu a răspuns (mi-a spus că avea telefonul în geantă) iar eu am aşteptat-o în parc. După ce s-a terminat premierea i-am spus să ne vedem şi ea mi-a zis că după ce face poze cu colegii. Nu realizam în acel moment că aşa e normal şi am facut o criză de gelozie iar ea mă certa că de ce n-am rămas la premiere sa o vad. Inainte să plece acasă mi-am dat seama că am greşit şi m-am pus în genunchi să-i cer scuze. Mi-a spus că sunt un nesimțit... după ce a plecat acasă s-a schimbat totul între noi, nu mai îşi făcea timp pentru mine, îmi raspundea la mesaje la 2 zile. O sunam de o grămadă de ori în fiecare zi dar ea nu răspundea. Acum tot la fel vorbim. Ii dau în fiecare zi multe mesaje lungi şi ea îmi spune mereu că nu mă voi schimba şi că mi-am bătut joc de ea ca şi fostul ei prieten. Sunt foarte deprimat ..eu o iubesc enorm şi vreau să ne împăcăm şi să fim din nou fericiți. Dar nu ştiu dacă ea mai vrea asta.Ce mă sfătuiți să fac? Să lupt pentru ea să o recâştig? Sau să o uit...

Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

Încercând să o asculți, să o mai scoți undeva, o floare, o ciocolata. sa fii atent. lucrurile mici dau amploare relației.

13 răspunsuri:
| XxBlueRosexX a răspuns:

In primul rand nu trebuia sa te pui in genunchi in fata ei sa te injosesti in halul asta, iar treaba cu criza de gelozie a fost partea cea mai proasta. Nu ii mai trimite mesaje DELOC, prefate ca nu iti pasa, nu are rost sa suferi pentru o fata care nu ii pasa de tine nici cat negru sub unghie, uit-o. O perioada stai singur pana iti revii apoi cauta o fata care sa te iubeasca deoarece asta nu merita nimic, si la cum se comporta cu tine e mai bine sa o dai la o parte. Take carewinking

| florinlcs2001 explică (pentru XxBlueRosexX):

Eu ştiu că încă mai mă iubeşte... şi gândul că am pierdut-o din cauza greselilor mele nu-mi da pace.

| Freya1 a răspuns (pentru XxBlueRosexX):

Ai dreptate a fost exagerata faza cu pusul in genunchi, dar tot ea nu il iubeste? Tot ea isi bate joc? In conditiile in care el a inselat-o, el nici nu a bagat in seama ca ea participa la un eveniment important din viata ei cand el facea crize ca vrea sa se plimbe in parc.Nu ti se pare ca e invers situatia?

| Necunoscut112 a răspuns (pentru florinlcs2001):

Ca fata următoare nu mai greşi, altfel nu stă nici dracu cu tine. Cu atât mai puţin in tinereţe.

| Freya1 a răspuns:

Ai inselati iar de acolo s-a produs primul declic. Apoi in loc sa ii lasi timp si sa incerci sa ii demonstrezi ca poate avea incredere in tine, ai inceput sa o fortezi sa stearga cu buretele totul brusc si sa se comporte ca si cum nimic nu s-a intamplat.
Pe urma nu ai incercat sa fi langa ea in momentele importante din viata ei si sa te bucuri pentru ea pentru ca ai fost foarte prins in a te gandi la tine si la faptul ca tu vrei sa te plimbi in parc.Si acum crezi ca dupa crize de gelozie (cand tu ai fost cel care a inselat), pus in genunchii in conditiile in care probabil ti-ai mai cerut scuze si in trecut si tot ai pus prioritatile tale pe primul loc apoi pe ale ei, te va ierta si va fi minunata si iubitoare ca si inainte ....nu are rost.
Treci peste si mergi mai departe.Sunteti si mai ales tu esti cam imatur si nu esti pregatit inca sa iti faci o relatie serioasa si nu ar mai trebui nici pe ea sa o ti in loc sa astepte sa te maturizezi ca nu iti este datoare.

| Elena9328 a răspuns:

In primul rand greșeală a fost a ta.
Și era logic că nu va mai fi la fel.
Daca erai in locul ei cum ar fi fost?!
Încearcă să discuți pe cale amiabila cu ea sa puneți totul cap la coada. Și să vedeți dacă mai puteți salva ceva. Nu ii mai promite sarea cu marea și demonstreaza-i. Daca nici așa nu merge. Mergi înainte.

| florinlcs2001 explică (pentru Elena9328):

Nu ştiu cum aş putea să-i demonstrez ceva.

| Elena9328 a răspuns (pentru florinlcs2001):

Încercând să o asculți, să o mai scoți undeva, o floare, o ciocolata. sa fii atent. lucrurile mici dau amploare relației.

| Jonas94 a răspuns:

Încearcă să nu faci ce zice elena9328! Nu asculta niciodată femeile laughing!
Nu ai fost nesimțit, ea a fost nesimțită în primul rând! Dacă tu o suni de 30 de ori ca să vă vedeți iar ea îți zice sec, că l-am avut în geantă de aia nu ți-am răspuns, atunci e clar că nu se simte atrasă de tine.
Și te-ai pus în genunchi, Dumnezeule mare, nu știi că te pui în genunchi doar când îi dai inelul și o ceri în căsătorie?
Te-a făcut cățelușul ei de care își bate joc când vrea!

| Elena9328 a răspuns (pentru Jonas94):

Ea a fost nesimțită?! Daca pe tine te -ar înșela una ce i-ai zice?! Mulțumesc frumos?! Hai lasă-mă laughing

| Jonas94 a răspuns (pentru Elena9328):

În primul rând pe mine nu mă interesează dacă mă înșeală sau nu big grin.
Dar știu sigur că nu o face!
Dacă au trecut peste și s-au împăcat, nu se procedează așa laughing.

| Elena9328 a răspuns (pentru Jonas94):

Bravo ție. Pe mine mă interesează. Căci altfel numai e relație.
Probabil că nu știi încă ce înseamnă cu adevărat iubirea. happy
Daca știai, cu siguranță făceai și tu la fel. Dar mai ai timp să-o descoperi. Mult noroc!

| Jonas94 a răspuns (pentru Elena9328):

Nu mă interesează, la modul în care am o gelozie moderată spre joasă!
Am încredere în ea, și în atracția pe care o simte față de mine!
Și am descoperit iubirea, stai liniștită!
Dar ei sunt adolescenți, sentimentele sunt volatile, sunt ca focurile de paie, ard violent și repede rolling on the floor

| Rux04 a răspuns:

După ce te-ai sărutat cu alta? Cam greu. Te sfătuiesc să o uiți. În momentul în care sunt neînțelegeri există despărțirea, nu este normal să o faci să sufere.