| ZuZyK_7094 a întrebat:

Am 14 ani si vorbesc cu un 'baiat' de aproape 22.Eu inca nu tin la el dar mi-e greu sa-i zic sa nu mai vorbim pentru ca eu sunt o persoana care nu vreau sa ii ranesc pe cei din jur. El mi-a propus sa fim impreuna iar eu i-am zis ca 'POATE' pentru ca imi este nu stiu cum sa ii zic in fata ca nu il plac si ca e prea mare pentru mine. Ce sa fac? Ajuta-ti-ma, va rog!crying

Răspuns Câştigător
| radu a răspuns:

Bravo! in sfarsit o fata desteapta. am o gramada de amice care se combina cu niste baieti cu vreo 7 ani mai mari si nu inteleg ca aia ori sunt pedofili ori nu stiu sa vorbeasca cu o fata de varsta lor

...asa revenind la problema ta poti sa ii spui pe mess daca iti vine mai usor problema : tu crezi ca e prea mare diferenta de varsta si ca nu vrei sa fii cu el

9 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Zii ca nu si punct.Si da, este mult prea mare. Daca era cu 3 4 ani mai mare mai ziceam, sau daca u aveai 18 si el 25 mai era dar asa, nu va merge.Fii directa ca sa merceapa mesajul corect.

| Sigmund a răspuns:

Nu! nu este bine.Este prea mare si s-ar putea sa-si bata joc de tin, ceea ce nu este bine deloc.Numai gandeste-te ca te va face sa te indragostesti de el, si pe urma isi va gasi pe altcineva de varsta lui, iar apoi de va parasi.Vei suferi o deceptie si nu merita. Spune-i nu.Succes!

| claudiu123 a răspuns:

Esti foarte mica pentru el 8 ani diferenta nu accepta sa fi cu el spune-i pe mess in fata nu pentru ca l-ai rani big grin el va intelege si spune-i ca iti pare rau... sau baga uh de la tine ca iti place de altcineva sau ca ai iubit va merge una din variante

| J0hn a răspuns:

Pff mai te gandesti raised eyebrows direct : NU!

| belutzaa a răspuns:

E prea mare pentru tine. Incepe incet.adica poarta-te cu el cum te porti cu un prieten foarte bun, nu exagera cu emoticoane :* sau :X, de genu'. iar, cand o sa aduca in discutie, din nou, despre infiriparea unei relatii intre voi spune-i ceva in genu' "imi pare rau, dar nu putem fii impreuna, insa punem ramane prieteni foarte buni daca si tu doresti asta." si ai sa vezi ca daca "insisti" putin cu ideea asta, nu o sa te mai caute asa de des.sau ii poti spune ca iti pare rau, dar nu poti accepta sa fii cu el pentru ca iti place de altcineva si nu ar fi corect fata de el.succesbatting eyelashes

| CHINEZU097 a răspuns:

Lasate

| ZuZyK_7094 explică:

Multumesc mult pentru sfaturile voastre si sper ca imi vor fii de folos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu la 14 ani am fost cu un baiat de 21 de ani.am fost 2 ani impreuna.era frumos la inceput... dar facea multe lucruri pe care eu nu le stiam, dar le banuiam.eu nu m-am culcat cu el si asta la facut sa ma insele, dar niciodata n-am simtit ca ma insala sau ca nu ma iubeste; am aflat de micile lui aventuri dupa ce ne-am despartit dupa 1 an si 11 luni.baietii mai mari au in general "pretentzia" de a face sex. e ceva normal, dar nu cred ca vrei sa iti incepi viata sexuala acum(asta daca nu ai facut-o straight face)spune-i in fata! asa e cel mai binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Radu nu ai dreptate eu am tot 14 ani si vorbesc cu unu' de 21 ani suntem de cateva luni impreuna si m-a intrebat o data eu i-am zis ca nu si a inteles! Dar daca tu nu il placi mai bine spune-i ca nu ai sentimente pentru el si va intelege.Paa