| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si mi se pare varsta ideala de a-mi incepe viata sexuala. Nu am prieten pe moment, dar ma tem, avand in vedere ca majoritatea celor din generatia mea si-au inceput viata sexuala, ca nu voi intalni pe cineva demn de incredere. In liceul meu, astfel de lucruri sunt discutatea, adica daca X a facut-o cu Y, si X era virgin/a ajunge la urechile tuturor. Nu prea mai exista confidentialitate, incredere, nu prea sunt relatii bazate pe iubire ci doar pe atractie fizica. Am impresia ca nu voi intalni acea dragoste pe care toti o visam. Ce parere aveti?

12 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Eh,Generatia a luat-o pe cai gresite.Inainte sa te culci cu cineva asteapta cel putin un an, nu toti sunt rabdatori. Daca va intelegeti bine sunt sigur ca veti continua si dupa. Bazele in relatie eu consider ca sunt Sinceritatea si Respectul.

| ApaMineralaAcidulata a răspuns (pentru DenisIonut01):

Stay calm! Nu ma arunc cu capul inainte, sunt o persoana condusa de ratiune! Multumesc!

| Vlad93 a răspuns (pentru DenisIonut01):

Asta asa e, ai dreptate.

| Exilee a răspuns (pentru ApaMineralaAcidulata):

Daca erai condusa de ratiune, nu ar fi trebuit sa te gandesti la acest principiu pe care l-ai enuntat la inceputul intrebarii. Sunt curios ce vor crede viitorii tai copii despre tine...

| ApaMineralaAcidulata a răspuns (pentru Exilee):

Sincer, daca o persoana nu poate aduce o vorba buna, pentru ce se mai chinuie sa raspunda la intrebare? Ca sa castige un tricou amarat? -_- Si sigur parerea copiilor mei va fi mai buna decat cea asupra copiilor de 13 ani care isi incep viata sexuala! Ai dreptate, nu ar fi trebuit sa scriu aceasta intrebare, doar 2 persoane au inteles ce ma macina!

| neutrino a răspuns:

E greu totusi sa mai auzi o prostioara mai mare ca a ta! Tu nu faci decat sa demonstrezi ce inseamna efectul de gasca asupra unui tanar fara prsonalitate. Cum adica sa doresti sa faci sex, sa devii femeie, numai pe motivul ca asa este cool? Cum sa-ti murdaresti puritatea cu un oarecare, numai pe motivul ca altfel rade lumea de tine? In asemenea conditii, numai un noroc chior ar face ca tu sa intalnesti acea dragoste pe care orice tanar si-o doreste. Acea dragoste trebuie sa si o meriti.

| ApaMineralaAcidulata a răspuns (pentru neutrino):

Nu vreau sa fiu "cool", sunt total contra curentului acesta. Nu ai inteles cu adevarat ceea ce ma framanta! Nu vreau un oarecare, il vreau pe cel care trebuie si ma tem ca nu il voi gasi, asta e ideea!

| Miky1 a răspuns:

Ma ofer, nu se afla, nu sunt din liceul tau, exista atractie fizica, dragostea nu exista.

| ApaMineralaAcidulata a răspuns (pentru Miky1):

Asa facepalm nu mi-am mai dat de mult! -_-

| Miky1 a răspuns (pentru ApaMineralaAcidulata):

? Mai explicita?

| MeePinkGirl a răspuns:

Va veni momentul oportun cand nici nu te astepti! Nu iti mai complica viata cu asemenea ganduri! ^_^